IV Kongres Pracy Tymczasowej
Serdecznie zapraszamy na IV Kongres Pracy Tymczasowej, który odbędzie się 26 września w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Zielna na ul. Zielnej 37.
Kongres co roku cieszy się dużym zainteresowaniem i przyciąga ponad stu uczestników – przede wszystkim właścicieli agencji pracy tymczasowej, pracodawców użytkowników i przedstawicieli urzędów - m.in. Państwowej Inspekcji Pracy i Urzędów Pracy. Agencje, które są uczestnikami wydarzenia wyróżnia to, że dbają nie tylko o działania zgodne z prawem, ale również o rozwój pod kontem employer branding i kultury organizacyjnej.
Wydarzenie organizuje Sekcja Agencji Pracy Tymczasowej działająca w ramach Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. Jak co roku zapewni dużą dawkę praktycznych informacji. Eksperci związani z rynkiem pracy: prawnicy i radcy prawni, w rzeczowy sposób podzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem. Będzie także czas na pytania od uczestników.
Tegoroczną edycję kongresu otworzy panel / dyskusja ekspertów rynku pracy tymczasowej i będzie to całościowe spojrzenie na branżę pracy tymczasowej.
Kolejne panele stricte prawne wyjaśnią zawiłości związane z zatrudnianiem cudzoziemców (r. pr. Przemysław Ciszek) i otwieraniem granic Niemiec na obywateli z poza UE (mec. Joanna Torbé).
Szczególnie ciekawie zapowiada się przyjrzenie się planowanym zmianom legislacyjnym i projektowi Polityka Migracyjna Polski Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych.
MSWiA w projekcie Polityki Migracyjnej Polski rozważa powołanie scentralizowanej instytucji odpowiedzialnej za gromadzenie informacji o potrzebach pracodawców i rekrutującej cudzoziemców. Mogą być wprowadzone kwoty migracyjne dla krajów, odpowiednio do poziomu ryzyka migracyjnego. Planuje się podwyższenie i zaostrzenie kar za nielegalne zatrudnianie cudzoziemców. Rozważa się wprowadzenie obowiązkowych i odpłatnych programów integracyjnych i asymilacyjnych dla cudzoziemców, który chcą zostać w Polsce na dłużej.
Jakie mogą czekać nas zmiany w prawie i z jakimi zagrożeniami dla branży APT i outsourcingu możemy spotkać się jeszcze w 2019 r.? Na to wszystko odpowiemy w panelu przygotowanym przez Kancelaria C&C Chakowski & Ciszek.
Na temat optymalizacji podatkowej i ZUS w branży APT i outsourcingowej wypowie się dp Grzegorz Ziomkowski. Przedstawi propozycje, które dla wielu uczestników mogą okazać się korzystne biznesowo.
Po raz pierwszy na tegorocznej edycji w temacie kontroli / sankcji, obok przedstawiciela Departamentu Legalności Zatrudnienia Państwowej Inspekcji Pracy (GIP Agnieszka Jaroszek), pojawi się przedstawiciel Straży Granicznej (ppor. SG Dorota Skrzypczyk), Departament Legalności Zatrudnienia i Główny Inspektorat Pracy.
W tym roku, jako merytoryczne wsparcie dla powyższych tematów od strony współpracy i zarządzania ludźmi, zaplanowane jest również spotkanie z coachem biznesu Agnieszką Szwejkowską na temat grywalizacji w rozwoju firmy i jej pracowników i trenerem Jackiem Jakubowskim, który opowie o stałych emocjach w pracy tymczasowej.
Naszym dotychczasowym sukcesem i potwierdzeniem atrakcyjności kongresu są pozytywne opinie jego uczestników i ich coroczne uczestnictwo.
Zapisy i szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.kongres-apt.org.pl
Zobacz PROGRAM